English | *Ελληνικά
-
 
  Αρχική Σελίδα | Συνδέσεις | Επικοινωνία | Χάρτης πλοήγησης |
  Βρίσκεστε εδώ: Αρχική Σελίδα / Πολιτική Ηγεσία / Η πολιτική ηγεσία μέχρι σήμερα
-
Μητρώο Φορέων Ο Ατλάς των Χριστιανικών Μνημείων του Αιγαίου
Τα μουσεία της Λέσβου


Εκτύπωση  Αποστολή της σελίδας σε φίλο σας 
Σελίδα 1 από 1

Η πολιτική ηγεσία μέχρι σήμερα

Οι πολιτικές ηγεσίες του πρώην ΥΠ.ΑΙ & Ν.Π. και νυν Γ.Γ. ΑΙ. & Ν.Π. από την ίδρυση του μέχρι σήμερα

Θοδωρής Δρίτσας Υπουργός Ναυτιλίας και Νησιωτικής Πολιτικής από 23/09/2015 μέχρι Σήμερα
Γιάννης Γιαννέλης Θεοδοσιάδης Γ. Γραμματέας ΑΙ.Ν.Π. από 08/04/2015 μέχρι Σήμερα


Νικόλαος Χριστοδουλάκης Υπουργός Οικονομίας Υποδομών Ναυτιλίας και Τουρισμού από 28/08/2015 μέχρι 22/09/2015
Χρήστος Ζώης Αναπληρωτής Υπουργός Οικονομίας Υποδομών Ναυτιλίας και Τουρισμού από 28/08/2015 μέχρι 22/09/2015
Γιάννης Γιαννέλης Θεοδοσιάδης Γ. Γραμματέας ΑΙ.Ν.Π. από 08/04/2015 μέχρι Σήμερα


Γεώργιος Σταθάκης Υπουργός Οικονομίας Υποδομών Ναυτιλίας και Τουρισμού από 27/01/2015 μέχρι 27/08/2015
Θοδωρής Δρίτσας Αναπληρωτής Υπουργός Οικονομίας Υποδομών Ναυτιλίας και Τουρισμού από 27/01/2015 μέχρι 27/8/2015
Νικόλαος Ζωίδης Γ. Γραμματέας ΑΙ.Ν.Π. από 10/10/2013 μέχρι 07/04/2015


Μιλτιάδης Βαρβιτσιώτης Υπουργός Ναυτιλίας και Αιγαίου από 25/06/2013 μέχρι 26/01/2015
Νικόλαος Ζωίδης Γ. Γραμματέας ΑΙ.Ν.Π. από 10/10/2013 μέχρι 20/03/2015


Κων/νος Μουσουρούλης Υπουργός Ναυτιλίας και Αιγαίου από 21/06/2012 μέχρι 24/06/2013
Ιωάννης Σπιλάνης Γ. Γραμματέας ΑΙ.Ν.Π. από 21/06/2012 μέχρι 07/10/2013


Ιωάννης Στουρνάρας Υπουργός Υ.Α.Α.Ν. από 17/05/2012 μέχρι 21/06/2012


Άννα Διαμμαντοπούλου Υπουργός Υ.Α.Α.Ν. από 07/03/2012 μέχρι 16/05/2012


Μιχάλης Χρυσοχοίδης Υπουργός Υ.Α.Α.Ν. από 27/06/2011 μέχρι 07/03/2012
Σπυρίδων - Άδωνις Γεωργιάδης Υφυπουργός Υ.Α.Α.Ν. από 11/11/2011 μέχρι 14/02/2012
Χαράλαμπος Παμπούκης Αναπλ. Υπουργός Υ.Α.Α.Ν. από 27/06/2011 μέχρι 26/08/2011


Ιωάννης Διαμαντίδης Υπουργός Υ.Θ.Υ.Ν.Α. από 30/09/2010 μέχρι 27/06/2011
Ελπίδα Τσουρή Υφυπουργός Υ.Θ.Υ.Ν.Α.Λ. από 08/11/2010 μέχρι 27/06/2011
Δημήτριος Χαλκιώτης Γ. Γραμματέας ΑΙ.Ν.Π. από 30/09/2010 μέχρι 27/06/2012


Μιχαήλ Ρέππας Υπουργός Υ.Μ.Δ.. από 08/10/2009 μέχρι 28/09/10 (μεταφορά Γ.Γ.Α.Ν.Π.)
Νικόλαος Σηφουνάκης Υφυπουργός Υ.Μ.Δ. από 08/10/2009 μέχρι 06/09/10
Δημήτριος Χαλκιώτης Γ. Γραμματέας ΑΙ.Ν.Π. από 11/01/2010 μέχρι 29/09/10


Aναστάσης Παπαληγούρας Υπουργός Ε.Ν.Α.Ν.Π. από 16/9/2008 μέχρι 03/10/2009
Παναγιώτης Καμμένος Υφυπουργός Ε.Ν.Α.Ν.Π. από 16/9/2008 μέχρι 03/10/2009
Χρήστος Ι. Κουρούσης Γ. Γραμματέας ΑΙ.Ν.Π. από 16/9/2008 μέχρι 04/12/2009


Γεώργιος Βουλγαράκης Υπουργός Ε.Ν.Α.Ν.Π. από 19/9/2007 μέχρι 15/9/2008
Παναγιώτης Καμμένος Υφυπουργός Ε.Ν.Α.Ν.Π. από 19/9/2007 μέχρι 15/9/2008
Χρήστος Ι. Κουρούσης Γ. Γραμματέας ΑΙ.Ν.Π. από 30/10/2007 μέχρι 15/9/2008


Αριστοτέλης Παυλίδης Υπουργός από 10/3/2004 μέχρι 18/9/2007
Ανδρέας Βαρδουλάκης Γ. Γραμματέας από 01/6/2007 μέχρι 24/10/2007
Δημήτρης Κουρκουμέλης Γ. Γραμματέας από 21/6/2004 μέχρι 30/9/2005


Νίκος Σηφουνάκης Υπουργός από 10/4/2000 μέχρι 9/3/2004
Δημήτρης Καπετανάς Γ. Γραμματέας από 14/1/2003 μέχρι 9/3/2004
Δημήτρης Ερηνάκης Γ. Γραμματέας από 6/2/2002 μέχρι 13/1/2003
Ιωάννης Μαχαιρίδης Γ. Γραμματέας από 10/4/2000 μέχρι 5/2/2002


Σταύρος Μπένος Υπουργός από 19/2/99 μέχρι 9/4/2000
Ιωάννης Μαχαιρίδης Γ. Γραμματέας από 19/2/99 μέχρι 9/4/2000


Ελισάβετ Παπαζώη Υπουργός από 26/9/96 μέχρι 18/2/99
Ιωάννης Μαχαιρίδης Γ. Γραμματέας από 17/10/96 μέχρι 18/2/99


Αντώνης Κοτσακάς Υπουργός από 28/7/94 μέχρι 25/9/96
Ηλίας Τσιμπίδης Γ. Γραμματέας από 29/12/94 μέχρι 26/8/96
Νικόλαος Σαλαγιάννης Γ. Γραμματέας από 13/10/93 μέχρι 16/12/94


Κωνσταντίνος Σκανδαλίδης Υπουργός από14/10/93 μέχρι 8/7/94
Νικόλαος Σαλαγιάννης Γ. Γραμματέας από 13/10/93 μέχρι 16/12/94


Κωνσταντίνος Μητσοτάκης Υπουργός από 9/8/91 μέχρι 13/10/93
Γεώργιος Μισαηλίδης Υφυπουργός από 28/8/91 μέχρι 13/10/93
Ευστράτιος Παπαευστρατίου Γ. Γραμματέας από 9/8/91 μέχρι 13/10/93


Γεώργιος Μισαηλίδης Υπουργός από 12/4/90 μέχρι 8/8/91
Ευστράτιος Παπαευστρατίου Γ. Γραμματέας από 11/4/90 μέχρι 8/8/91


Αντώνης Φούσας Υπουργός από 23/11/89 μέχρι 11/4/90
Ευστράτιος Παπαευστρατίου Γ. Γραμματέας από 23/11/89 μέχρι 11/4/90


Αντώνης Φούσας Υπηρεσιακός Υπουργός από 14/10/89 μέχρι 22/11/89
Ευστράτιος Παπαευστρατίου Γ. Γραμματέας από 7/7/89 μέχρι 22/11/89


Μανώλης Κεφαλογιάννης Υπουργός από 7/7/89 μέχρι 13/10/89
Ευστράτιος Παπαευστρατίου Γ. Γραμματέας από 7/7/89 μέχρι 13/10/89


Ευάγγελος Γιαννόπουλος Υπουργός από 18/11/88 μέχρι 2/7/89
Νικόλαος Χρήστου Γ. Γραμματέας από 25/2/88 μέχρι 7/7/89


Πέτρος Βάλβης Υπουργός από 6/2/87 μέχρι 17/11/88
Δημήτριος Ματαφιάς Γ. Γραμματέας από 7/1/87 μέχρι 25/2/88
Νικόλαος Χρήστου Γ. Γραμματέας από 25/2/88 μέχρι 7/7/89


Κοσμάς Σφυρίου Υπουργός από 26/9/85 μέχρι 5/2/87


 

  
-